Menu Zamknij

Obchody 102 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

W przedszkolu od najmłodszych lat uczymy dzieci patriotyzmu, przywiązania do swojego kraju, do ziemi rodzinnej, wpajamy szacunek dla polskich symboli. Okazją do tego jest udział w ważnych dla Ojczyzny wydarzeniach. Pielęgnując polskie tradycje, 10 listopada w Miejskim Przedszkolu w Stawiskach obchodziliśmy 102 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Już od rana dzieci przystroiły przedszkole w biało – czerwone barwy.

Po zajęciach, podczas których Panie opowiedziały o trudnej drodze Polski do odzyskania wolności, z chorągiewkami w ręku, z kotylionem na sercu i uśmiechem na twarzy przemaszerowaliśmy pod Pomnik Niepodległości Ojczyzny. Tam zapaliliśmy znicze i oddaliśmy hołd poległym w walce o naszą wolność.

Włączając się w ogólnopolską akcję „Hymn dla Niepodległej” o godzinie 11:11, przyjmując odpowiednią postawę, odśpiewaliśmy „Mazurka Dąbrowskiego”. Radość z obchodów 102 rocznicy odzyskania niepodległości widać na zdjęciach.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: