Menu Zamknij
ściana filharmonii łomżyńskiej z napisem

Odwiedzili nas muzycy z Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego z Łomży

Grudzień to czas radosnego oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia. Dzieci z wielką niecierpliwością czekają na dwie grudniowe daty – Mikołajki i Gwiazdkę, które oznaczają prezenty od Świętego Mikołaja. Jak umilić dzieciom ten czas oczekiwania? W przedszkolu zaplanowaliśmy wiele niespodzianek.

Już pierwszego grudniowego dnia zaprosiliśmy przedszkolaków na audycję muzyczną zorganizowaną przez Filharmonię Kameralną im. Witolda Lutosławskiego z Łomży pt. „Święta tuż, tuż…”

Artyści zaprosili nas do wspólnego kolędowania przy klimatycznym akompaniamencie instrumentów. Utwory muzyczne przeplatane były ciekawymi opowieściami prowadzącej. Dowiedzieliśmy się jaka jest różnica pomiędzy kolędą, a pastorałką, jaki jest tytuł najstarszej kolędy, poznaliśmy budowę skrzypiec. Nie zabrakło też niespodzianki w postaci konkursu. Marcelina, Wiktor i Krystian zostali nagrodzeni za prawidłowe odpowiedzi na pytania prowadzącej.

Obsada artystyczna audycji muzycznej:

  1. Iga Marta Ludkiewicz – śpiew, prelekcja / na co dzień Wiolonczelistka Filharmonii Kameralnej im. W. Lutosławskiego w Łomży
  2. Izabela Bławat-Leofreddi – skrzypce / na co dzień Koncertmistrzyni Filharmonii Kameralnej im. Lutosławskiego w Łomży
  3. Michał Olchowik – pianino

Repertuar, który wykonano na audycji muzycznej:

A. Vivaldi – Zima cz. I David Bruce – Jingle Bells Boogie

Kolędy:

Cicha noc
Przybieżeli do Betlejem
Wśród nocnej ciszy
Carol of the Bells
Pójdźmy wszyscy do stajenki
Lulajże Jezuniu
Gdy się Chrystus rodzi

Spotkanie bardzo nam się podobało, z niecierpliwością czekamy na następne.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: