Menu Zamknij
Zabawy andrzejkowe

„Święty Andrzeju daj nam znać co się będzie z nami dziać!”

Tymi słowami dzieci z naszego przedszkola rozpoczęły zabawę andrzejkową. Każda z grup w sposób wyjątkowy przygotowała się do tego magicznego dnia. Tajemnicze dekoracje sal, panie przebrane za wróżki i cyganki sprawiły, że przedszkolaki przeniosły się w krainę czarów i wróżb. Poprzez zabawę miały okazję przybliżyć się do tradycji i obrzędów ludowych. Przy świetle świec, gdy magia zaczęła unosić się w powietrzu rozpoczęto ekscytujący czas wróżb i zabaw.

Przyszłość przepowiadana była na wiele sposobów: losowanie karteczek z zawodami, przekłuwanie serc z imionami przyszłych sympatii, „magiczne liczby”, „wędrówka butów” itp. Nie mogło zabraknąć również tradycyjnego lania wosku. Zachwycone dzieci wspólnie z panią przelewały wosk przez symboliczny klucz, który według tradycji zamyka i otwiera wszelkie tajemnice i sekrety. Każdy miał szansę odkryć, co przyniesie mu los, przyglądając się cieniom woskowych tworów. Znakomitą zabawę umilał słodki poczęstunek przygotowany przez naszych niezawodnych rodziców, którym z serca dziękujemy.

Spotkanie dobiegło końca, a przedszkolaki wraz z rodzicami wracały do swoich domów jeszcze długo rozpamiętując przepowiednie, które przyniósł im wspaniały andrzejkowy wieczór.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: