ścianka z pracami na konkurs wielkanocny

„WIELKANOCNA KARTKA”

Chcąc podtrzymać wielowiekową tradycję wśród najmłodszego pokolenia w naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs plastyczny na najciekawiej wykonaną „Kartkę wielkanocną”.

Celem konkursu było:

• pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych z Wielkanocą,
  • popularyzowanie tradycji świątecznych,
  • rozwijanie wyobraźni i pomysłowości dzieci poprzez prace plastyczne,
  • wzmacnianie więzi rodzinnych poprzez wspólne wykonywanie zadania oraz
  • odczuwanie radości z tworzenia, działania plastycznego.

Na konkurs wpłynęły 52 prace plastyczne, wykonane przez małych artystów samodzielnie, bądź z pomocą rodziców lub wychowawców. Prace dzieci nawiązywały do tradycji i zwyczajów wielkanocnych, a wykonane zostały za pomocą różnorodnych technik plastycznych.

Tak szeroki odzew był dla organizatorów konkursu zaskoczeniem i wielką satysfakcją. Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością, formą i kolorystyką.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 28 marca 2024 roku.

Powołana komisja oceniała pomysłowość, oryginalność, samodzielność, jak też walory estetyczne wykonanych prac. Wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych z nich było dla jury bardzo trudne.

Po długich i burzliwych obradach komisja postanowiła wyróżnić 15 prac. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy , a wyróżnieni dodatkowo symboliczne nagrody.

Wszystkim uczestnikom  dziękujemy, a wyróżnionym gratulujemy.