Menu Zamknij

„Jaś i Małgosia” – przedstawienie Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa

05 kwietnia dzieci z Miejskiego Przedszkola w Stawiskach pojechały do Kolneńskiego Domu Kultury i Sportu na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”.

W nienachalny sposób, w formie kolorowej baśni, aktorzy Katolickiego Teatru Edukacji z Krakowa przeprowadzili małych widzów przez meandry przygód dwojga rodzeństwa pozostawionych w lesie przez macochę. Ze względu na cudowną scenerię gdzie rozgrywała się akcja baśni, ciekawe kostiumy i bohaterów w wieku, z którymi mogli identyfikować się widzowie, baśń ta trafiła prosto do serc oglądających. Jednak nie tylko to było walorem tej opowieści. Nie do przecenienia była warstwa edukacyjna, mimo, że ukryta przez XIX wiecznych autorów pod płaszczykiem ciekawej intrygi.

Obejrzany spektakl był doskonałym wstępem do rozmowy z dziećmi. O tym, że nie można ufać obcym, choćby częstowali cukierkami. O tym jak ważna jest komunikacja w rodzinie i odpowiedzialność za drugą osobę. O odwadze i walce z przeciwnościami.

Umożliwienie dzieciom udziału w spektaklu utwierdziło nas w przekonaniu, że organizowanie takich wyjazdów jest bardzo ważne i potrzebne. Edukacja teatralna przynosi oczekiwane efekty, a postawa naszych wychowanków zasługuje na pochwałę.

Do zobaczenia przy podniesionej kurtynie ….

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: