Menu Zamknij
Przedszkolaki na cmentarzu oddają hołd przy grobie nieznanego żołnierza

PAMIĘTAMY….

Pierwszego listopada obchodzimy Dzień Wszystkich Świętych. Nasze przedszkolaki już wiedzą, że jest to czas zadumy oraz wspominania tych, którzy odeszli. Pragnąc uczcić nadchodzące święta, 30 października, starsze grupy przedszkolne udały się na pobliski cmentarz. Słoneczna pogoda tego dnia zachęciła nas do uporządkowania grobu NN Żołnierza Powstańca, na którym dzieci złożyły przygotowaną przez siebie wiązankę.

Przedszkolaki mogły w ciszy i zadumie posłuchać opowieści na temat przeszłości naszej ojczyzny, zapalić znicze i tym samym oddać hołd poległym, którzy walczyli w obronie naszej Ojczyzny.

Wychowankowie dowiedzieli się także, jak należy zachowywać się na cmentarzu, by nie zakłócać spokoju zmarłych i osób odwiedzających to miejsce. Spacer alejkami cmentarza był dla dzieci ogromnym przeżyciem, szły skupione i bardzo zaciekawione.

To była jedna z ważniejszych lekcji wychowania rodzinnego, obywatelskiego i patriotycznego, która z pewnością pozostanie w pamięci dzieci.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: