Menu Zamknij
Pani policjant tłumaczy dzieciom zasady ruchu drogowego

Wizyta Policjantów

,,Każdy przedszkolak wie, jak po drodze poruszać się”

Pragnąc przybliżyć dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym zorganizowaliśmy w  przedszkolu niecodzienne zajęcia. Na nasze zaproszenie odpowiedzieli przedstawiciele służb mundurowych: Pani Ewa Zabłocka, Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Kolnie oraz Starszy Dzielnicowy Miasta i Gminy Stawiski Aspirant Hubert Korytkowski.

Policjantka opowiedziała małym słuchaczom o swojej pracy, o tym co robią funkcjonariusze na służbie, kiedy i jak należy wezwać ich na pomoc. Przedstawiła dzieciom podstawowe zasady bezpieczeństwa: jak prawidłowo zachowywać się na drodze, w domu i podczas zabaw. Zdobytą wiedzę dzieci utrwaliły biorąc udział w scenkach sytuacyjnych. Dzięki przyniesionym przez policjantów rekwizytom sala przedszkolna zamieniła się w skrzyżowanie, a dzieci mogły wczuć się w rolę przechodzących przez pasy pieszych oraz kierowców autobusu, samochodu i pojazdu uprzywilejowanego. Przedszkolaki dzieliły się także swoimi doświadczeniami. Udowodniły, że są odpowiedzialne i wiedzą, jak należy zachowywać się  na drodze i w najbliższym otoczeniu. Wykazały się znajomością numerów alarmowych i znaków drogowych.

przycisk galeria

Dzięki takim spotkaniom na pewno żaden z przedszkolaków nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Na zakończenie przedszkolaki wręczyły gościom podziękowania za spotkanie.

Dobrze, że tuż obok nas jest ktoś, kto dba o nasze bezpieczeństwo.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: