Uczestnicy konkursu "Rozśpiewane Przedszkole" na scenie.

„ROZŚPIEWANE PRZEDSZKOLE”

Dnia 14 czerwca 2023 r. w Miejskim Przedszkolu w Stawiskach odbył się konkurs piosenki dziecięcej pod hasłem „Rozśpiewane Przedszkole”.

Celem konkursu jest muzyczne ukierunkowanie wrodzonych zamiłowań i zdolności dziecka w wieku przedszkolnym. Z uwagi na to, że muzyka jest istotnym elementem w rozwoju młodego człowieka, przez organizację konkursu pragniemy wnieść do świata dziecięcego przeżycia estetyczne wynikające ze spotkania z piosenką.

Do udziału w konkursie zgłosiło się 14 przedszkolaków. Każdy uczestnik miał przygotować piosenkę odpowiednią do możliwości wykonawczych i wieku uczestnika.

Powołano komisję konkursową, w skład której weszły:

• Przewodnicząca – pani Iwona Bogdańska, dyrektor Miejskiego Przedszkola w Stawiskach,
  • Członek komisji – pani Jolanta Borzymowska, pracownik Miejskiego Przedszkola w Stawiskach,
  • Członek komisji – pan Grzegorz Paczoszka, nauczyciel Szkoły Podstawowej w Stawiskach.

Młodzi artyści prezentując swoje umiejętności wokalne, w swobodny i urzekający sposób wprowadzili nas w nastrój swoich utworów. Występy były nagradzane gromkimi brawami, a niejednokrotnie słychać było chórki kolegów z grupy. Wszyscy zaprezentowali się wspaniale.

Oceny wykonawców dokonali jurorzy według następujących kryteriów:

• muzykalność i warunki głosowo-słuchowe wykonawcy,
  • interpretacja piosenki,
  • dobór repertuaru do możliwości wokalnych i wieku uczestnika.

I tak komisja w w/w składzie wyróżniła następujące dzieci:

• Alicja Święczkowska
  • Agata Borzymowska
  • Kacper Kossewski
  • Marcelina Sendlewska
  • Mikołaj Kozłowski

Wszystkie dzieci otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy.