Na zdjęciu widać 3 dziewczynki trzymające dyplomy. Stoją one na tle prac konkusowych.

Konkurs plastyczny: Kartka Wielkanocna – „Pianki, kraszanki, jajka malowane”

„Kolejna Wielkanoc, kolejne żonkile,
kolejne życzenia specjalne i miłe!”

12 kwietnia 2022 roku w Miejskim Przedszkolu w Stawiskach rozstrzygnięto konkurs plastyczny: Kartka wielkanocna – „Pianki, kraszanki, jajka malowane

Celem konkursu było:

• rozbudzanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym,
  • rozwijanie wrażliwości estetycznej, umiejętności dostrzegania i przeżywania piękna,
  • promowanie talentów,
  • wywołanie radosnego nastroju spowodowanego wspólnym z rodzicami wykonywaniem pracy konkursowej,
  • propagowanie tradycji związanych ze Świętami Wielkanocnymi.

Na konkurs wpłynęło 66 prac plastycznych, wykonanych przez małych artystów pod okiem rodziców jak i wychowawców grup przedszkolnych. Prace dzieci nawiązywały do tradycji Świąt Wielkanocnych, a wykonane zostały za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Na kartkach wielkanocnych znalazły się symbole świąteczne (pisanki, kraszanki, zające wielkanocne, baranki, kurczaczki, bazie). Wszystkie prace zaskakiwały pomysłowością, formą i kolorystyką.

Prace oceniała komisja w składzie:

• Pani Mariola Zuzga – pracownik Miejskiej Biblioteki w Stawiskach
  • Pani Wioleta Brakoniecka – pracownik Miejskiej Biblioteki w Stawiskach
  • Pani Jolanta Borzymowska – pracownik Miejskiego Przedszkola w Stawiskach

Powołana komisja oceniała pomysłowość, oryginalność, jak też walory estetyczne wykonanych prac. Wyłonienie i nagrodzenie najciekawszych z nich było dla jury nie lada wyzwaniem. Po długiej naradzie komisja wydała następujący werdykt:

Wyróżnienia otrzymały:

• z grupy „Biedronki”: Helena Terebka, Aleksandra Zduńczyk, Maksymilian Sławecki
  • z grupy „Wiewiórki”: Szymon Kopacz, Natalia Kołakowska, Natalia Mioduszewska
  • z grupy „Jeżyki”: Antonina Anna Rutkowska, Szymon Zelkowski, Grzegorz Mikucki
  • z grupy „Motylki”: Lena Barżykowska, Aleksandra Malinowska, Natalia Kowalska
  • z grupy „Muchomorki”: Marcel Truszkowski, Krystian Wiszowaty, Maja Karwowska

Każdy uczestnik otrzymał  pamiątkowy dyplom, a Zwycięzcy nagrody rzeczowe.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i dziękujemy!