Menu Zamknij
Kolaż przedstawia zdjęcia dzieci przedszkolnych na spotkaniu z autorem książek dla dzieci, publikującym pod pseudonimem "Pan Poeta"

SPOTKANIE Z PANEM POETĄ

W poniedziałek 22 maja 2023 r. przedszkolaki z grup Jeżyki i Muchomorki uczestniczyły w zorganizowanym przez Bibliotekę Publiczną spotkaniu autorskim z „Panem Poetą”. Pan Michał to autor zabawnych, a jednocześnie edukacyjnych książek dla dzieci, które uczą morałem i bawią treścią.  W tym miejscu należy nadmienić, że w 2021 roku zostały one wyróżnione na Złotej Liście Fundacji ABC XXI „Cała Polska Czyta Dzieciom”.

Dzieci były zachwycone spotkaniem, które okazało się  prawdziwym poetyckim show. Pan Poeta w bardzo niekonwencjonalny sposób zaprezentował swój pisarski dorobek, na który składają się książki: „Kura co tyła na diecie”, „Wróbel co oćwierkał sąsiadów”, „Kruk co kracze pokrakanie”, „Kaczka co przebrała miarkę”, „Paw co ogon miał z przyjaźni”, „Sowa co bałagan ma w porządku”.

W prowadzeniu spotkania pomagały poecie ogromne pacynki przedstawiające postaci z Jego wierszy. Były wspólne zabawy, karmienie kury, falujące morze z mnóstwem kolorowych balonów. Wiele radości sprawiło dzieciom przymierzanie elementów strojów Kaczki, tytułowej bohaterki jednego z wierszy oraz latające komety, które na pamiątkę spotkania można było wziąć do domu.

Dzieci bardzo serdecznie podziękowały prowadzącemu za wspaniałe spotkanie i zabawę. Mamy nadzieję , że każda z przedstawionych historii przepełniona humorem i zawierająca przesłanie na długo pozostanie w pamięci przedszkolaków.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: