Menu Zamknij
Kolejowe ABC - obrazek dekoracyjny

Kampania Kolejowe ABC

Kampania Kolejowe ABC to zainicjowana przez Urząd Transportu Kolejowego druga edycja ogólnopolskiego programu edukacyjnego z zakresu bezpieczeństwa na terenach kolejowych.

Celem inicjatywy jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży oraz ich rodziców, nauczycieli i wychowawców na zasady bezpieczeństwa obowiązujące na przejazdach kolejowych, dworcach, peronach i w pociągach oraz promowanie wzorców odpowiedzialnego zachowania się w pobliżu torów. Kampania Kolejowe ABC to źródło wiedzy na temat sposobów właściwego reagowania w sytuacjach zagrożenia życia lub zdrowia.

25 kwietnia 2023 r. Zespół Kolejowego ABC zawitał do naszego przedszkola.

Podczas zajęć dzieci poznały znaki drogowe stawiane przed przejazdami kolejowymi oraz piktogramy, które można zobaczyć na dworcach, peronach i w pociągach. Dowiedziały się, jak należy zachowywać się przed przejazdami kolejowymi ze szlabanami i bez szlabanów, jak kupić bilet na przejazd pociągiem i do kogo należy zwrócić się o pomoc podczas podróży.

Chętnie brały udział w zabawach interaktywnych  podczas których nauczyły się, jaką funkcję na peronie pełni żółta linia i co należy zrobić w przypadku znalezienia bagażu pozostawionego bez opieki. Dzięki licznym zagadkom i ćwiczeniom na spostrzegawczość przedszkolaki utrwaliły swoją wiedzę dotyczącą odpowiedzialnego zachowania w pobliżu przejazdów kolejowych. Biorąc udział w doświadczeniu, zrozumiały, dlaczego należy nosić ze sobą elementy odblaskowe.

Na zakończenie zajęć każde dziecko otrzymało zestaw odblaskowych upominków.

To było pouczające spotkanie.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: