Menu Zamknij
Logotyp KPRP oraz kod QR

Ulotka informacyjna dla uchodźców z Ukrainy

Kancelaria Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej przygotowała napisane w przystępny i czytelny sposób ulotki informacyjne dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy przekroczyli granicę Polski. Ulotka ma ułatwić uchodźcom funkcjonowanie w pierwszych godzinach i dniach pobytu w naszym kraju.

W ulotce znajdują się podstawowe wiadomości o punktach recepcyjnych, opiece medycznej, a także o możliwości poszukiwania pracy, edukacji dla dzieci oraz legalizacji pobytu wraz z telefonami i adresami internetowymi, pod którymi można uzyskać więcej informacji.

Materiały w 4 wersjach językowych – ukraińskiej, rosyjskiej, polskiej i angielskiej, dostępne są na stronie internetowej www.prezydent.pl oraz w załączeniu do tej wiadomości.

Pliki do pobrania

PlikWielkość plikuPobrania
Ulotka informacyjna_UA530 KB209
Ulotka informacyjna_RU502 KB212
Ulotka informacyjna_PL425 KB202
Ulotka informacyjna_EN430 KB247

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: