Menu Zamknij
konkurs recytatorski

„Piękna nasza Polska cała”

„Ja to mam szczęście, że w tym momencie
żyć mi przyszło w kraju nad Wisłą…”

W obecnym roku szkolnym zarówno w całym kraju jak i w naszym przedszkolu dużo czasu i uwagi było poświęcone naszej Ojczyźnie- Polsce. Było to związane ze 100-leciem odzyskania niepodległości przez Polskę. Przedszkolacy wiedzą, że mieszkają w Polsce, mówią po polsku i są Polakami. Uczyły się miłości, szacunku do swojej Ojczyzny –czyli patriotyzmu. Oczywiście dzieci dowiedziały się również, że Ojczyzna to nie tylko flaga, hymn czy godło. Ojczyzna to wszystko, co nas otacza, to piękne miasta i wsie, nasze domy, przedszkole, ulica, las czy park lub łąka, to piękno otaczającej nas przyrody. Aby utrwalić „Co to jest Polska”, w naszym przedszkolu dnia 4 czerwca 2019 r. zorganizowaliśmy konkurs recytatorski pt.: „Piękna nasza Polska cała”.

Celem konkursu była popularyzacja utworów literackich dla dzieci o tematyce patriotycznej, kształtowanie postawy patriotycznej oraz rozwijanie i prezentacja zdolności oraz umiejętności recytatorskich dzieci. Wszyscy uczestnicy recytowali swoje utwory z przejęciem i radością. Spotkaniu towarzyszyła miła, ciepła i serdeczna atmosfera. Jury w składzie: pani dyrektor Aldona Wesołowska, pani Elżbieta Zawrotna- Kwiecień i pani Anna Kupis przyznały dzieciom wyróżnienia w konkursie w poszczególnych kategoriach wiekowych. Otrzymali je Iza Dobrzycka (6-lat), Franciszek Nowicki (5lat), Patryk Wyrwas (4lata), Szymon Zelkowski (3lata).Wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowe dyplomy wraz z upominkami.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: