Menu Zamknij
Otwarcie hali sportowej w Stawiskach - zaproszeni goście

Spełnione marzenie o nowej hali sportowej w Stawiskach

29 sierpnia 2022 r. zapisze się w historii Stawisk. Tego dnia oficjalnie otwarto nową, pierwszą w gminie halę sportową przy Szkole Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach. Nowoczesny, dobrze wyposażony obiekt będzie służył uczniom oraz mieszkańcom Gminy Stawiski. Powstał przy wsparciu środków, które władze gminy pozyskały z rządowych programów.

Zrealizowaliśmy inwestycję, która przez dekady była tylko w planach i marzeniach – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Dziękuję wszystkim, którzy wspierali nas na każdym etapie tego ważnego przedsięwzięcia, bo to również dzięki nim nasi uczniowie wreszcie będą mieli świetnie warunki do lekcji wychowania fizycznego, a mieszkańcy miejsce do realizacji sportowych pasji czy organizacji ważnych wydarzeń.

W uroczystościach uczestniczyli przedstawiciele Rządu RP, Parlamentarzyści, władze województwa podlaskiego, powiatu i sąsiednich gmin oraz mieszkańcy i uczniowie z gminy Stawiski.

Wszyscy mogli obejrzeć nie tylko halę sportową i siłownię, w której trenować można różne dyscypliny sportowe, ale także łącznik ze szkołą, gdzie miejsce znalazły m.in. szatnie, łazienki, stołówka oraz gabinety logopedy i pedagoga. Powierzchnia nowo wybudowanego kompleksu to prawie 2700 m2, z czego sam budynek łącznika to niespełna 820 m2.

Wykonawcą zadania była łomżyńska firma Roboty Ogólnobudowlane Konserwacja Zabytków Andrzej J. Wszeborowski.

Ponad 70% kosztów inwestycji pokryły dotacje pozyskane m.in. z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych  oraz ze środków PFRON będących w dyspozycji Marszałka Województwa Podlaskiego.

FOTOGALERIA

Relacje z uroczystości:

TVP3 Białystok
Ministerstwo Edukacji i Nauki
Radio Białystok
Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: