Menu Zamknij
Konkurs na ozdobę choinkową

Konkurs bożonarodzeniowy

Boże Narodzenie i czas przygotowań do świąt to najpiękniejszy okres w całym roku. W tym czasie, szczególnie przed laty, zarówno dorośli, jak i dzieci z wielką radością wykonywali ozdoby świąteczne, stroiki, łańcuchy na choinkę, szopki bożonarodzeniowe. Dla przypomnienia i zachęcenia dzieci do czerpania z bogatych rodzimych tradycji nauczycielki Miejskiego Przedszkola w Stawiskach ogłosiły konkurs plastyczny pod hasłem „Ozdoba choinkowa”.

Pogłębienie wiedzy na temat symboli związanych ze świętami Bożego Narodzenia, rozwijanie zdolności plastycznych i wrażliwości artystycznej u naszych wychowanków oraz zacieśnienie współpracy przedszkola z rodzicami to główne cele, jakie przyświecały temu konkursowi.

Dlatego też do udziału w nim zaproszono nie tylko dzieci naszego przedszkola, ale również ich rodziców i członków rodzin. Przedmiotem konkursu było wykonanie techniką dowolną ozdoby choinkowej. Na konkurs wpłynęło 67 pięknych, wyróżniających się pomysłowością, oryginalnością i ciekawą techniką wykonania prac.

Jury konkursu w składzie:

  • Iwona Bogdańska – dyrektor przedszkola,
  • Maria Zuzga – pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej,
  • Wioleta Brakoniecka pracownik GOKiS,

obradowało 22 grudnia. Komisja miała bardzo trudne zadanie, by spośród tylu pięknych prac wybrać te najładniejsze.

Po żmudnej pracy jury wyróżniło prace:

  • w grupie „Biedronki”: Aleksandra Zduńczyk, Alicja Sokołowska, Maksymilian Sławecki,
  • w grupie „Wiewiórki”: Szymon Kopacz, Zofia Staniszewska, Julia Banachowska,
  • w grupie „Motylki”: Aleksandra Malinowska, Adrianna Kowalska, Zofia Laskowska,
  • w grupie „Jeżyki”: Alicja Kulikowska, Mateusz Rutkowski, Jakub Wiśniewski,
  • w grupie „Muchomorki”: Nikola Szewczyk, Klaudia Demby, Szymon Sikorski.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy. Osoby wyróżnione otrzymały nagrody rzeczowe.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: