Menu Zamknij

Andrzejki – magiczny dzień wróżb w naszym przedszkolu

„Święty Andrzej ci ukaże, co ci los przyniesie w darze”…

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Tego dnia dziewczęta próbowały dowiedzieć się czegoś o swojej przyszłości i o tym, co je czeka w najbliższym czasie. My również chcieliśmy poznać uroki wróżb i właśnie z tego powodu, 30 listopada 2021 r. wzięliśmy udział w zabawie andrzejkowej.

Sale, które każdego dnia służą do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniły się” w tym dniu w tajemnicze miejsca pełne świec, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które byliśmy przebrani – nie zabrakło wśród nas księżniczek, wróżek, baletnic, czarodziejów, strażaków, supermanów i innych bajkowych postaci.

Przedszkolaki mogły „poznać swoją przyszłość” – pamiętając jednak, że wróżba to zabawa i nie należy traktować jej poważnie. Dzieci poznały znaczenie różnych kolorów, liczb, magicznych przedmiotów. Ustawiały buty, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż. Rzucały pieniążkami do miski z wodą, aby spełniły się najskrytsze marzenia. Za pomocą przygotowanych obrazków sprawdzały kim zostaną w przyszłości. Wszystkie wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce oraz słodkim poczęstunkiem, o który zadbali nasi cudowni rodzice.

Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Pewne jest to, że przyniosły przedszkolakom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: