Menu Zamknij
obrazek dekoracyjny - dzień pluszowego misia

Dzień Pluszowego Misia

Dzień Pluszowego Misia obchodzimy co roku 25 listopada. To nie jest przypadkowa data, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

W naszym przedszkolu już po raz kolejny obchodzimy ten wyjątkowy dzień. Dzieci ze względu na pandemię, nie mogły przynieść do przedszkola swoich ulubionych pluszaków ale chętnie opowiadały o nich swoim rówieśnikom. Podczas zajęć poznały historię święta misia, wspólnie recytowały wiersze o misiach, bawiły się przy piosenkach: „Dwa malutkie misie”, „Jadą, jadą misie” i innych. Dla dzieci przygotowano wiele atrakcji: zabawy ruchowe, plastyczne, zgadywanki, śpiewanie piosenek oraz misiowe tańce.

Ten dzień w przedszkolu był pełen uśmiechu i radości ze wspólnej zabawy. Mamy nadzieję, na długi czas zostanie we wspomnieniach wszystkich dzieci.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: