Menu Zamknij
DEN

Życzenia Burmistrza Stawisk z okazji Dnia Edukacji Narodowej

„Nauczyciel odmienia życie każdego dziecka,
całych rodzin, jak i przyszłość nas wszystkich”
Barbara Cage

Szanowni Państwo,

Dzień Edukacji Narodowej w tym roku obchodzimy inaczej niż zwykle. Zabraknie uroczystych akademii i spotkań w szerszym gronie. Pandemia koronawirusa krzyżuje wiele naszych planów, ale też często uświadamia nam najistotniejsze kwestie. Edukacja jest tym szczególnym obszarem, gdzie w ostatnich miesiącach odebraliśmy szereg życiowych lekcji. Najważniejszą z nich jest ta, że w prawidłową realizację procesu edukacji musimy angażować się wszyscy. Zdalne nauczanie, a teraz nauka z zachowaniem zasad reżimu sanitarnego dowiodła, że obok ucznia, nauczyciela i dyrektora równie ważni w tym procesie są rodzice, ale też pracownicy administracji i obsługi szkół. Wszyscy angażowaliśmy się w to, by w tej nowej rzeczywistości tworzyć dzieciom bezpieczne i optymalne warunki do nauki i rozwoju. Każdy element był ważny od pozyskiwania pieniędzy na zakup laptopów, poprzez lekcje online, po dokładną dezynfekcję sal lekcyjnych czy dostarczanie materiałów ochrony osobistej. Wszyscy uczyliśmy się nowych zasad i procedur, wspólnie rozwiązywaliśmy problemy.

Dziś być może trudno nam poczuć radość i nastrój tego wyjątkowego święta jakim jest Dzień Edukacji Narodowej, ale moim zdaniem właśnie teraz jest najwłaściwszy moment, by docenić i podziękować wszystkim, którzy współuczestniczą w kształceniu i wychowywaniu naszych dzieci, a szczególnie nauczycielom, którzy mają ogromny wpływ na życie każdego ucznia, a tym samym na przyszłość nas wszystkich.

W Dniu Edukacji Narodowej składam serdeczne podziękowania Wam drodzy dyrektorzy, nauczyciele, pracownicy administracji i obsługi, kochani uczniowie i rodzice za to, że współtworzycie szkolne i przedszkolne społeczności zdolne nie tylko do realizacji podstaw programowych, ale też do podejmowania wszelkich wyzwań. Jestem przekonana, że dziś bardziej niż przed wybuchem epidemii doceniamy rolę i znaczenie szkoły, w której nie tylko zdobywa się wiedzę i umiejętności, ale też buduje relacje z innymi, realizuje pasje, czy rozwija talenty. Tak bardzo wszyscy za nią tęsknimy!

Dlatego dziś dziękując Wam za codzienną pracę i naukę, za serce i zaangażowanie wkładane w wypełnianie obowiązków, za mnożenie radości i za dzielenie smutków z całego serca życzę, by ten rok szkolny przebiegał bez zakłóceń. Nauczycielom życzę, by wykonywanie tego pięknego zawodu zawsze było źródłem satysfakcji, dyrekcji – mądrych decyzji, uczniom – apetytu na wiedzę, rodzicom – cierpliwości i wyrozumiałości, a wszystkim oczywiście zdrowia, ale też siły, wytrwałości i pogody ducha oraz wszelkiej pomyślności w życiu zawodowym i osobistym.

BURMISTRZ STAWISK
Agnieszka Rutkowska

Pliki do pobrania

PlikWielkość plikuPobrania
Życzenia Burmistrza Stawisk270 KB411

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: