Menu Zamknij
Na scenie były wokalista zespołu dżem Jacek Dewódzki

Wokalista legendarnego zespołu „Dżem” w Stawiskach

,,Nałogi to droga donikąd…”

Uczniowie klas VII i VIII ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach wzięli udział w wyjątkowym programie profilaktycznym z jakim do Stawisk przyjechał były wokalista legendarnego zespołu Dżem – Jacek Dewódzki. Spotkanie pod hasłem „Nałogi – droga donikąd” było połączeniem muzyki granej na żywo przez „Jacek Dewódzki Band” i prawdziwych opowieści o skutkach uzależnień od używek.

Uczniowie, ku przestrodze, usłyszeli wiele osobistych wyznań oraz historii o znanych artystach, którzy nadużywali alkoholu i innych substancji psychoaktywnych, w tym również o tych, którzy przypłacili to swoim życiem.

W trakcie spotkania młodzi ludzie nie tylko dowiedzieli się, że nałogi to droga donikąd, ale otrzymali też wiele cennych wskazówek dotyczących tego  jak uniknąć uzależnienia, jak w zdrowy sposób radzić sobie z emocjami, jak przezwyciężać niewiarę we własne siły i możliwości, jak radzić sobie z lękiem przed kompromitacją i negatywną oceną rówieśników oraz jak wspierać i życzliwie pomagać sobie wzajemnie.

Ta niecodzienna, a przez to skutecznie trafiającą do młodych odbiorców lekcja, została zorganizowana w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii na 2023 rok. Spotkanie odbyło się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Stawiskach.

przycisk galeria

źródło: stawiski.pl

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: