Menu Zamknij

Święto Niepodległości w czasie pandemii

Szanowni Mieszkańcy Gminy Stawiski,

z uwagi na sytuację epidemiologiczną w kraju i nowe obostrzenia, a przede wszystkim w trosce o Państwa zdrowie, podjęłam decyzję, że uroczystości z okazji Narodowego Święta Niepodległości zaplanowane od 8 do 11 listopada 2020 r. nie odbędą się. Jestem przekonana, że jeszcze nie raz 11 Listopada będziemy mogli wspólnie i licznie modlić się na Mszy Świętej, przemaszerować pod Pomnik Niepodległości Ojczyzny, by Apelem Poległych, salwą honorową oraz złożeniem kwiatów i zniczy uczcić pamięć tych, którzy walczyli o niepodległość. Mam nadzieję, że koncert Pani Krystyny Giżowskiej, który miał odbyć się w Kościele Parafialnym w Stawiskach w tym roku dojdzie do skutku w innym terminie.

Aktualnie naszym wyzwaniem jest walka z pandemią koronawirusa, dlatego obchody Narodowego Święta Niepodległości muszą wyglądać inaczej. Mimo, że nie będziemy mogli świętować wspólnie serdecznie zachęcam, byśmy zjednoczyli się w tym ważnym dla Polaków dniu. W ramach akcji „Niepodległa do Hymnu 2020” w samo południe 11 listopada zaśpiewajmy w swoich domach, z rodziną „Mazurka Dąbrowskiego”  Szczegóły tej akcji, a także słowa hymnu państwowego oraz nuty dostępne są na stronach internetowych:

https://niepodlegla.gov.pl
https://www.facebook.com

Jestem przekonana, że w tak trudnym dla nas wszystkich czasie, kiedy musimy przestrzegać wszelkich obostrzeń, trzymać dystans, nosić maseczki, dezynfekować dłonie, borykać się z różnorodnymi konsekwencjami, jakie niesie epidemia koronawirusa, chwila refleksji nad tym jak po 123 latach niewoli naszym przodkom udało się wywalczyć upragnioną niepodległość i jednoczesne, mimo, że nie wspólne, odśpiewanie hymnu, przywróci poczucie wspólnoty i doda nam otuchy i nadziei.

Z poważaniem

Agnieszka Rutkowska
Burmistrz Stawisk

Pliki do pobrania

PlikWielkość plikuPobrania
Święto Niepodległości w czasie pandemii497 KB321

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: