Menu Zamknij
Dzieci grabią liście na cmentarzu

Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny

Listopad to miesiąc pełen refleksji oraz zadumy. Szczególne są dla nas jego pierwsze dni, którym towarzyszy smutek, żal i tęsknota. Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny to jedne z ważniejszych polskich świąt. To właśnie wtedy rodziny spotykają się przy grobach swoich najbliższych, zapalają znicze, składają kwiaty i wspominają. Już pod koniec października, mieszkańcy naszej gminy robili porządki na starym i nowym cmentarzu. Na wielu mogiłach spoczęły piękne kompozycje chryzantem i wrzosów, zapłonęły światełka. Zawsze jednak wśród tych pięknie przyozdobionych nagrobków są też takie, których nikt dawno nie odwiedzał. Najstarsze przedszkolaki z grup Jeżyki i Motylki, zadbały o jeden z takich grobów – miejsce spoczynku małego dziecka, określonego na nagrobnej tabliczce, jako „ N. N. Żołnierz Powstaniec”. Dzieci zaopatrzone w odpowiednie narzędzia przystąpiły do prac porządkowych. Następnie wspólnie z Paniami przyozdobiły mogiłę gałązkami świerku i wieńcem z czerwonych kwiatów. Po skończonej pracy grób był nie do poznania. Na koniec w imieniu całego przedszkola zapaliły znicze i zmówiły modlitwę.

Przedszkolaki były dumne i nie kryły zadowolenia z wykonanej pracy, co można zauważyć na załączonych zdjęciach.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: