Menu Zamknij
Dzieci przy dębie pamięci Tadeusza Chrostowskiego

„Przedszkole pamięta’”

W tym roku nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Przedszkole pamięta”, której celem było upamiętnienie ważnych rocznic, wydarzeń oraz postaci historycznych.

Podczas zajęć nawiązujących do listopadowych świąt dzieci poznały życiorys porucznika Tadeusza Chrostowskiego, mieszkańca Stawisk, żołnierza Wojska Polskiego, poległego w Katyniu w 1940 roku.  Miały okazję przyjrzeć się pamiątkom rodzinnym, zdjęciom, dokumentom oraz odznaczeniom. Największe zainteresowanie wzbudziła gazeta z 1943 roku. Dzieci wspólnie z Paniami wybrały się na nowy cmentarz, aby odwiedzić miejsce spoczynku porucznika. W drodze powrotnej do przedszkola, wstąpiły na plac Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, przy którym posadzony jest ,,Dąb Pamięci” dla uhonorowania zasług Tadeusza Chrostowskiego.

Pod koniec dnia dzieci wykonały prace plastyczne nawiązujące do polskiej tradycji świąt zadusznych. Sądząc po reakcjach, lekcja historii bardzo przypadła do gustu młodszym słuchaczom.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: