Menu Zamknij
Dzieci pod pomnikiem w parku miejskim, trzymają flagi Polski

103 rocznica odzyskania niepodległości

Dzień 11 listopada to jedna z ważniejszych dat w historii naszej Ojczyzny. Po wieloletniej niewoli Polska odzyskała niepodległość. Pielęgnując wieloletnią tradycję dzień 10 listopada obchodzony był w naszym przedszkolu bardzo uroczyście. Zajęcia tego dnia miały na celu zrozumienie znaczenia Święta Niepodległości, przypomnienie symboli narodowych oraz przybliżenie dzieciom faktów i postaci historycznych. Po wykonaniu kotylionów udaliśmy się pod Pomnik Niepodległości Ojczyzny, gdzie ofiarom poległym w walce za Polskę zapaliliśmy znicze. Tego dnia wzięliśmy też udział w akcji: „Przedszkole do hymnu”. Dokładnie o godzinie 11.11 odśpiewaliśmy hymn państwowy, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski, które w ten sposób uczciły 103 rocznicę odzyskania niepodległości.

Przeżycia tego dnia z pewnością zapadną wszystkim głęboko w pamięć. Dzień przeżyty z dumą i uśmiechem na twarzach na pewno przyczynił się do kształtowania patriotycznych postaw naszych przedszkolaków.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: