Menu Zamknij
Dzieci z grupy jeżyki występujące w jasełkach

Jasełka 2023

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Kolejnym krokiem przybliżającym nas do najważniejszego wydarzenia końca roku w naszym przedszkolu są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa.

Przygotowania do Jasełek w przedszkolu trwały wiele dni, uczyliśmy się kolęd i pastorałek. W tym roku, ze względu na dużą absencję odbyły się tylko dwa przedstawienia jasełkowe, w dniu 14 grudnia w grupie Jeżyki, 18 grudnia w Muchomorkach.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali, przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, anioły, pastuszków, królów, dzieci z różnych stron świata, przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie i wokalne.

Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, recytowane wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyły wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbiły serca całej widowni.

Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: