Menu Zamknij
Harcerze przekazują betlejemskie światło pokoju

Betlejemskie światło pokoju

Historia zaczyna się w Betlejem, mieście, w którym ponad dwa tysiące lat temu narodził się Jezus Chrystus. W Grocie Narodzenia Pańskiego płonie wieczny ogień. To właśnie od niego, od ponad 30-u lat co roku odpala się jedną malutką świeczkę, której płomień niesiony przez kraje i kontynenty obiega świat. To czyni ze Światełka znak pokoju, świadectwo wzajemnego zrozumienia i symbol pojednania między narodami.

Również w Polsce takim darem harcerki i harcerze ZHP pragną podzielić się ze wszystkimi. Niosąc lampiony ze Światłem do parafii, szkół, szpitali, urzędów i domów, dzielą się radosną nowiną i krzewią największe uniwersalne wartości braterstwa i pokoju.

W dniu 20 grudnia 2023 roku Betlejemskie Światło Pokoju niesione przez harcerzy z 64 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Wagabunda” im. Jadwigi Dziekońskiej już po raz kolejny przywędrowało do Miejskiego Przedszkola w Stawiskach.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: