Menu Zamknij
Na zdjęciu widać Policjanta oraz dzieciaki z przedszkola w Stawiskach

Wizyta Policjantów z Komendy Powiatowej w Kolnie

„ Zanim ulicę przekroczysz,
otwórz szeroko swe oczy,
bo to bardzo ważna jest rzecz
by się na baczności wciąż mieć.

Najpierw w lewo, w prawo potem,
jeszcze w lewo spójrz z powrotem,
jeśli droga jest wolna już,
swe kroki pewnie skieruj w przód…”

Te, oraz inne zasady zachowania bezpieczeństwa w ruchu drogowym zostały przypomniane przez Policjantów z Komendy Powiatowej w Kolnie, którzy przybyli z wizytą do najstarszych grup przedszkolnych.

Podczas spotkania dzieci miały możliwość wykazania się swoją znajomością przepisów drogowych oraz chętnie dzieliły się własnymi doświadczeniami jako uczestnicy ruchu drogowego. Policjanci zwrócili uwagę na to, jak ważne jest posiadanie przy sobie elementu odblaskowego. Dlatego też, wszyscy otrzymali neonowe breloczki, które po zakończonej wizycie zostały przyczepione do plecaków lub kurtek.

Na koniec policjanci wspólnie z dziećmi oraz opiekunami wybrali się na pobliskie skrzyżowanie, aby pod czujnym okiem funkcjonariuszy upewnić się, że każdy przedszkolak potrafi bezpiecznie przechodzić na drugą stronę ulicy.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: