Menu Zamknij
przedszkolaki witają Wiosnę spacerując ulicami Stawisk

Czym powitać Cię wiosenko?

Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki…

E. Budryk

21 marca nasze przedszkole z radością świętowało powitanie Wiosny. Jest to doskonała okazja, aby uzmysłowić dzieciom bogactwo, które niesie ze sobą budząca się do życia przyroda.

Przygotowania zaczęły się już kilka dni wcześniej – sale zmieniły wystrój, w oknach pojawiły się kolorowe, wiosenne wycinanki, Na gazetkach zawisły ilustracje przedstawiające Panią Wiosnę i jej zwiastuny.

Po śniadaniu wszystkie przedszkolaki w otoczeniu kwiatów i balonów, w opaskach – żabkach na głowach, na czele z dumnym bocianem udały się na wiosenny spacer, aby poszukać oznak wiosny. W przydomowych ogródkach zauważyliśmy pierwsze kwiatki: przebiśniegi, krokusy, oraz tulipany. Na drzewach widzieliśmy pączki, z których niedługo rozwiną się zielone listki. Nasz barwny korowód „zaciekawił” słonko, które zaświeciło pierwszymi wiosennymi promieniami prosto w okna naszego przedszkola.

Mamy nadzieję, że upragniona wiosna na dobre pozostanie z nami, zazieleni łąki, drzewa i trawy oraz pozwoli rozkwitnąć kwiatom! Wszyscy mamy dość zimnych poranków i wielu chorób, które psują humory dzieci i spędzają sen z powiek rodziców. 

Chcemy ciepła, kwiatów, zielonych drzew i śpiewających ptaków!!!

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: