Menu Zamknij
Przedszkolaki sprzątają cmentarz, grabią liście

Listopadowe święta

Początek listopada kojarzy się nam ze świętem Wszystkich Świętych, z Dniem Zadusznym. W tych dniach udajemy się na cmentarze, by uczcić pamięć bliskich, znajomych, bezimiennych bohaterów, żołnierzy oraz ludzi zapomnianych. To czas zadumy i refleksji nad życiem, nad śmiercią i przemijaniem. To czas modlitwy za dusze zmarłych z naszych rodzin, a także tych, za których nikt się już nie modli. Pamięć o zmarłych jest bardzo ważna, gdyż zgodnie z panującym powszechne przekonaniem, wartość narodu mierzy się jego stosunkiem do przodków.

W naszym przedszkolu listopadowa zaduma udzieliła się wszystkim, dorosłym i wychowankom. 27 października dzieci z grup Biedronek, Jeżyków i Muchomorków, zaopatrzone w grabie, worki na śmieci udały się na pobliski cmentarz. Tradycyjnie uporządkowaliśmy tam grób ,,NN Żołnierza Powstańca’’, (zgrabiliśmy liście, wyrwaliśmy chwasty, przynieśliśmy czarnoziem, żeby nadać mogile estetycznego kształtu). Tak przygotowany grób ozdobiliśmy zielonymi gałązkami. Całości dopełniła piękna wiązanka przygotowana przez przedszkolaki, złożona na grobie i zapalone znicze. Na koniec w skupieniu odmówiliśmy krótką modlitwę. W drodze powrotnej odwiedziliśmy groby zmarłych pracowników przedszkola. Niech odpoczywają w spokoju.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: