Menu Zamknij
Dzieci w wirtualnej sieci - baner

Dzieci w wirtualnej sieci

Tak jak nie wpuścilibyśmy dziecka na ruchliwe skrzyżowanie bez przygotowania,
tak nie wpuszczajmy go do świata Internetu bez wskazania jasnych reguł zachowania w sieci

Drodzy Rodzice,
wirtualny świat tak dalece zawładnął naszą codziennością, że przestaliśmy wyobrażać sobie życie bez wysyłania smsów, robienia zakupów przez Internet, gotowania z przepisu na ekranie smartfona czy sprawdzania najszybszej trasy dotarcia do celu.

Cyfrowa przestrzeń coraz bardziej wciąga również nasze dzieci, które zafascynowane światem mediów społecznościowych, gier i filmów, a także postawione przed koniecznością nauki zdalnej, spędzają przed ekranami coraz więcej czasu.

Z raportu naszej fundacji ze stycznia 2021 r. wynika, że średnio było to aż 9 godzin dziennie. To przecież etat! I to z nadgodzinami…

Jednak wirtualny świat, choć otwiera przed nimi nowe perspektywy, jednocześnie stawia je przed poważnymi zagrożeniami. Groźne uzależnienia, pornografia internetowa, cyberprzemoc, problemy ze zdrowiem psychicznym i fizycznym – to tylko część z nich.

Jak ustrzec nasze dzieci przed niebezpieczeństwem? Jakie zasady warto wprowadzać i jak je egzekwować? To obszary, w których czasem czujemy się bezradni. Liczymy, że oba poradniki przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii – zarówno „Dzieci w wirtualnej sieci”, jak i najnowszy „Nastolatki w wirtualnym tunelu”, a także inne materiały dostępne na stronie fundacji i prowadzonym przez nią portalu www.rodzice.co – okażą się pomocne w procesie wychowania dzieci ku dorosłości, odpowiedzialności i wolności. Zachęcamy również do pobrania elektronicznych wersji broszur z naszej strony internetowej i rozsyłania ich innym rodzicom.

Broszura powstała we współpracy z Fundacją Instytut Wiedzy o Rodzinie i Społeczeństwie.

JEST WAŻNYM ABY TA BROSZURA DOTARŁA TEŻ JEDNOCZEŚNIE DO RODZICÓW KOLEŻANEK I KOLEGÓW PAŃSTWA DZIECI PO TO, ABY WSPÓLNIE ROZWIĄZYWAĆ TE PROBLEMY.

Bogna Białecka
prezes Fundacji Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii

Pliki do pobrania

PlikWielkość plikuPobrania
Dzieci w wirtualnej sieci - broszura3 MB202

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: