Baner konkursu kolorowa wielkanoc

Rozstrzygnięcie konkursu „Kolorowa Wielkanoc”

Wielkanoc to radosny czas oczekiwania na zmartwychwstanie Pana Jezusa. A czym byłyby te święta bez kolorowych, wiosennych dekoracji, które zdobią nasze domy w tym okresie?

Aby podtrzymywać staropolskie tradycje oraz folklor Świąt Wielkanocnych w naszym przedszkolu zorganizowano konkurs na najpiękniejszą ozdobę wielkanocną.

Przedszkolacy wraz ze swoimi bliskimi wykazali się niezwykłą pomysłowością, wielkim talentem oraz dbałością o każdy szczegół przygotowanej ozdoby.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 kwietnia 2021 roku. W skład komisji oceniającej prace weszły następujące osoby:

• Iwona Bogdańska – dyrektor Miejskiego Przedszkola w Stawiskach,
    • Jolanta Borzymowska – intendent Miejskiego Przedszkola w Stawiskach,
    • Remigiusz Bikowski – Radny Powiatu Kolneńskiego.

Po długich naradach spośród 29 ozdób wielkanocnych wyłoniono 9:

• I miejsce: Alicja Karwowska, Wojciech Sówka, Filip Krasiński,
    • II miejsce: Aleksandra Malinowska, Adam Chojnowski, Kacper Gardocki,
    • III miejsce: Jakub Kobus, Mateusz Zaremba, Szymon Kopacz.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy oraz drobne upominki. Nagrody główne trafiły do zwycięzców.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania rodzicom oraz dziadkom za pomoc w przygotowaniu tak pięknych dekoracji oraz kultywowanie wśród najmłodszych wielkanocnych tradycji.