Menu Zamknij
karnawałowy bal przebierańców

Bal karnawałowy

„Jak co roku w karnawale,
Dziś w przedszkolu wielki bal.
Z półek patrzą na nas lale,
Ile tu wiruje par.

Do kółeczka, do kółeczka,
Na paluszkach hopsa sa.
Krok do przodu, krok do tyłu,
Teraz obrót la la la”.

Bal karnawałowy dla przedszkolaków to dzień niezwykły, wyczekiwany. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą wielu przeżyć i radości. W tym roku w naszym przedszkolu odbył się on 11 lutego – w czwartek, i to nie byle jaki, bo w ,,tłusty czwartek”. Tego dnia już od rana w progu przedszkola pojawiały się kolorowe postacie. Można było spotkać wróżki, królewny, motylki, kolorowe ptaki, strażaków, policjantów, Spider Man’ów… nie sposób wymienić wszystkich.

Wystrój sal, przygotowany przez nasze Panie,  wprowadzał w radosny nastrój, oraz zachęcał wszystkich do zabawy. Kiedy zabrzmiały pierwsze rytmy wesołej muzyki przedszkolaki z wielką ochotą rozpoczęły pląsy i tańce. Były tańce-łamańce, pociągi, kaczuchy, krasnoludki – jednym słowem zabawa na 102.

Musimy też wspomnieć o tradycyjnych tego dnia rumianych pączkach i innych słodkościach, o które zadbali nasi jak zawsze niezawodni Rodzice, którym bardzo gorąco dziękujemy. Zapraszamy do relacji z naszej zabawy.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: