Menu Zamknij
Łopocząca flaga polski na tle błękitnego nieba.

Niepodległość – trudne słowo

„Niepodległość – trudne słowo.
Może ono znaczy coś ważnego w naszym życiu?
Kto mi wytłumaczy?…”

W naszym przedszkolu już z początkiem listopada rozpoczęliśmy działania związane z rocznicą odzyskania niepodległości przez Polskę. Zazwyczaj kolorowe przedszkole przybrało barwy biało-czerwone. Wyeksponowana została dziecięca literatura o tematyce patriotycznej, pojawiły się gazetki tematyczne związane z Dniem Niepodległości, a kąciki patriotyczne były bardziej odświętne. Jak wygląda godło Polski? Co symbolizują biel i czerwień? Dlaczego Mazurek Dąbrowskiego jest wyjątkową pieśnią? Na te i inne pytania każdy znalazł odpowiedź nie tylko podczas zajęć, ale także w trakcie różnorodnych zabaw.

W piątek 10 listopada nasze przedszkolaki przyozdobieni samodzielnie wykonanymi kotylionami zebrały się w auli przedszkola. Dumnie, przyjmując właściwą postawę „na baczność”, o godzinie 11:11, społeczność przedszkola odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego, przyłączając się tym samym do placówek oświatowych z całej Polski. Dzięki udziałowi w tego typu przedsięwzięciach nasi wychowankowie od najmłodszych lat uczą się patriotyzmu, kształtują pozytywne postawy i uczucia patriotyczne.

 

 

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: