Menu Zamknij
Mikołaj wraz z grupą motylki

Mikołajki

6 grudnia – jak dobrze wiecie,
Święty Mikołaj chodzi po świecie.
Dźwiga swój worek niezmordowanie
I każde dziecko prezent dostanie.

Najbardziej wyczekiwanym dniem w życiu każdego przedszkolaka jest dzień przybycia Świętego Mikołaja, czyli 6 grudnia. Od samego rana w placówce panowała radość i poruszenie. Przedszkolaki z wielką niecierpliwością nasłuchiwały dzwonków Świętego. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego wydarzenia każda sala przybrała świąteczną szatę, a większość dzieci ubrało charakterystyczny, czerwony strój i mikołajowe czapeczki.

Dzieci były bardzo szczęśliwe, rozpromienione a zarazem zawstydzone, kiedy na salę wszedł z niecierpliwością oczekiwany gość w towarzystwie swojego elfa. Zmęczony dźwiganiem wielkiego worka z prezentami, ale jak zawsze uśmiechnięty usiadł przy pięknie ubranej choince. Przedszkolaki przywitały Mikołaja wierszem i piosenką. Następnie elf porwał dzieci do wesołej zabawy i tańca. Wszyscy świetnie się bawili.

Na koniec, po zapewnieniach dzieci, że były bardzo grzeczne, Mikołaj obdarował je prezentami. Spotkanie przebiegało w radosnej i przyjaznej atmosferze. A kiedy pożegnaliśmy Mikołaja na twarzach dzieci jeszcze długo gościł uśmiech i szczęście. Szkoda, że ten wyjątkowy Gość odwiedza nas tylko raz w roku….

Szczególne podziękowanie składamy panu Zbigniewowi Skrodzkiemu, który powiększył radość dzieci, obdarowując ich słodkimi upominkami.

Gorące podziękowania kierujemy również w stronę świętego Mikołaja, że pomimo natłoku pracy nie zapomniał o naszych przedszkolakach…

Będziemy oczekiwać ponownej Jego wizyty w przedszkolu za rok. Do zobaczenia!

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: