Menu Zamknij
policjanci z wizytą w przedszkolu

Wizyta w przedszkolu niecodziennych Gości

Dzieciaki z Miejskiego Przedszkola w Stawiskach odwiedziła pani policjantka z Powiatowej Komendy Policji w Kolnie, której towarzyszył starszy dzielnicowy miasta i gminy Stawiski.

Pani policjantka przybliżyła dzieciom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, przypomniała numery alarmowe oraz zasady zachowania się podczas spotkania z nieznajomym. Przedszkolaki dowiedziały się, jak bezpiecznie podróżować, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa podczas jazdy samochodem. Przypominała również o konieczności noszenia ubrań i obuwia posiadającego elementy odblaskowe. Jak zwykle dużym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego, niezbędnego podczas wykonywania służby. Niektóre przedszkolaki zadawały pytania oraz dzieliły się swoimi doświadczeniami.

Bardzo pouczające były scenki sytuacyjne, w których dzieci chętnie brały udział. Wspólne zdjęcia były zwieńczeniem tej niecodziennej wizyty.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: