Menu Zamknij
Na obrazku widać dzieci wyróżnione w konkursie

Najpiękniejsza Kartka na Boże Narodzenie – konkurs plastyczny

Wysyłanie kartek z życzeniami świątecznymi, to jedna z wielu tradycji związanych ze Świętami Bożego Narodzenia. Kartka świąteczna może przybrać różne formy – a jakie, możemy zobaczyć w naszej galerii.

Chcąc podtrzymać wielowiekową tradycję wśród najmłodszego pokolenia w naszym przedszkolu zorganizowany został rodzinny konkurs plastyczny na najciekawiej wykonaną kartę bożonarodzeniową. Celem konkursu było rozbudzanie kreatywności dzieci w wieku przedszkolnym, rozwijanie wrażliwości estetycznej, promowanie talentów. Konkurs miał również na celu współpracę międzypokoleniową. Do jego realizacji zostali bowiem zaangażowani zarówno rodzice, jak i dziadkowie, którzy poprzez pracę z dzieckiem mogli przekazać mu tradycje, zwyczaje i obrzędy świąteczne kultywowane w ich domach. I za to należą się im podziękowania.

Na konkurs wpłynęły 54 karty. Wszystkie prace nawiązywały do tradycji bożonarodzeniowej. Wykonane zostały za pomocą różnorodnych technik plastycznych. Wszystkie zaskakiwały pomysłowością, formą i kolorystyką.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło 22 grudnia 2020 roku. W skład komisji weszły następujące osoby:

    • Iwona Bogdańska – dyrektor Miejskiego Przedszkola w Stawiskach,
    • Halina Bałdyga – nauczyciel Miejskiego Przedszkola w Stawiskach,
    • Agnieszka Góralczyk – przewodnicząca Komisji Oświaty przy Radzie Miejskiej w  Stawiskach.

Powołana komisja oceniała pomysłowość, oryginalność oraz walory estetyczne wykonanych prac. Po długich naradach wyróżniono 10 prac.

Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały pamiątkowe dyplomy, a zwycięzcy drobne upominki.

Organizatorzy konkursu składają serdeczne podziękowania rodzicom i dziadkom za współpracę nad kultywowaniem wśród najmłodszego pokolenia tradycji bożonarodzeniowych.

przycisk galeria

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: