Menu Zamknij
Dzieci wystawiają jasełka na scenie.

Jasełka 2023

Niewątpliwie okres Bożego Narodzenia to czas wyjątkowy, pełen radości, refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są jasełka, których treścią jest historia narodzenia Pana Jezusa. Przygotowania do jasełek w naszej grupie trwały wiele dni, uczyliśmy się wierszy, kolęd, pastorałek i tańców. Niestety z powodu licznych zachorowań nie udało nam się wystąpić przed rodzicami w okresie przedświątecznym. Wraz z nastaniem nowego roku, kiedy to zdrowi wróciliśmy do przedszkola zaprosiliśmy Rodziców i Dziadków na nasz występ. W rolę aktorów pod okiem swoich pań wcieliły się dzieci z grupy Jeżyki i Biedronki.

Świąteczny nastrój podkreślały niecodzienne stroje dzieci, bożonarodzeniowa dekoracja sali. Przedszkolaki na moment przestały być zwykłymi dziećmi i zmieniły się w najświętszą rodzinę, aniołków, królów i pastuszków przenosząc wszystkich obecnych w czasy sprzed dwóch tysięcy lat. Mali artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role, prezentowali umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne. Wszystkim przedszkolakom należą się ogromne brawa za to, że  podbiły serca całej widowni. Na koniec dzieci wręczyły swoim Dziadkom własnoręcznie przygotowane upominki z okazji zbliżającego się Dnia Babci i Dziadka. Takie podniosłe chwile nie tylko utrwalają dzieciom znajomość tradycji i zwyczajów świątecznych, lecz wzmacniają serdeczne relacje między nami.

ZDJĘCIA – GRUPA JEŻYKI
ZDJĘCIA – GRUPA BIEDRONKI

  

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ: