Na zdjęciu Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk oraz Bohdan Paszkowski Wojewoda Podlaski

Ponad 2 mln zł z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych dla Gminy Stawiski

16 marca Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk podpisała z Bohdanem Paszkowskim Wojewodą Podlaskim umowę na kolejną już dotację na organizację nowych linii autobusowych dla mieszkańców gminy. Pozyskana w naborze uzupełniającym kwota 464 tys. zł jest najwyższą z dziewięciu przyznanych samorządom w naszym województwie. Pieniądze pochodzą z rządowego Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych. – Korzystamy z tego Funduszu od momentu jego uruchomienia, bo jest bardzo potrzebny naszym mieszkańcom o czym świadczy liczba pasażerów korzystających z tych kursów – mówi Agnieszka Rutkowska Burmistrz Stawisk. – Łączna wartość dotacji, które pozyskaliśmy na 2023 rok wynosi 2 175 912 zł.

Dzięki tym pieniądzom mieszkańcy Gminy Stawiski mogą korzystać z siedmiu linii autobusowych uruchomionych nie tylko do Kolna czy Łomży, ale co ważne również do Białegostoku.

Relacje z podpisania umów:
Radio Białystok
TVP3 Białystok